Datum objave: 24. April 2024.
Kategorija: Knjižnica | Naslovnica

Noć knjige 2024.: Pčele su BEE-tne

📚 Noć knjige, manifestacija koja promiče knjigu i čitanje, održava se povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava te Dana hrvatske knjige. Ovogodišnja tema Kad je prizma kataklizma: knjige za izazovna vremena, pozvala je čitatelje da otkriju na koje se sve načine oni nose s izazovnim vremenima te kakve im odgovore na suvremene prijetnje (ratni sukobi, prekomjerno iskorištavanje prirodnih resursa, klimatske promjene koje nepovoljno utječu na ljudsko društvo i živi svijet) nude književnosti i znanost. Nas je, pak ponukala da se pozabavimo tematikom pčela.
📚🐝 U školskoj knjižnici održana je u utorak, 23. travnja dvosatna radionica posvećena pčelama. Knjižničarka Maja pročitala je učenicima 3. razreda slikovnicu ''Velika potraga za pčelom'' te razgovarala o važnosti i značaju pčela za živi svijet. Učiteljica Slavica donijela je u knjižnicu košnicu, pčelarsko odijelo, dimilicu i druge predmete kojima se pčelari koriste u svom poslu te im na primjerima objasnila kako funkcionira život u košnici i kako pčele prave med. Nakon likovne radionice na kojoj su učenici izrađivali otiske saća i pravili pčele od papira, svi smo se zasladili slatkim pčelinjim saćem i medenjacima koje je za nas pripremila učiteljica Slavica.
🌼🌺🌸A kakve nam je odgovore knjiga pružila na pitanje kako pomoći pčelama? Uzgojimo u svom vrtu medonosno cvijeće, za velikih vrućina ostavimo im u vrtu posudu s vodom, izgradimo ''hotel'' za pčele, kupujmo med od pouzdanih pčelara jer oni skrbe o pčelama – samo su neki od pronađenih odgovora na ovoj radionici.
Knjižničarka Maja Knežević Djak

Dobro nam došli, učenici!

Dobro nam došli, učenici! Jutros je naša škola otvorila svoja vrata novim i starim učenicima po prvi put ove školske godine. Uz uvodnu riječ ravnatelja Škole i načelnika Općine Plaški, molitvu svećenika i puno lijepih želja za uspjeh u novoj školskoj godini, učenici...