BIG škole projekt

Projekt BIG  – Budi internet genijalac  (Be Internet Awesome, BIG)

Voditeljica: Katarina Butković

Udruga Suradnici u učenju

Googleov je program koji poučava djecu osnovama digitalnog građanstva i sigurnosti kako bi mogli pouzdano istraživati internetski svijet. Pomoću tog programa osnovnoškolci i srednjoškolci usvajaju osnovna digitalna znanja i vještine te stvaraju naviku promišljenog korištenja i istraživanja interneta. Program Budi Internet genijalac u Hrvatskoj provodi udruga Suradnici u učenju. Projektom se želi osnažiti učenike, roditelje i učitelje za kritičko razmišljanje pri istraživanju interneta, zaštitu privatnosti, pristojno i ljubazno ponašanje, promišljeno i odgovorno dijeljenje digitalnih sadržaja te pružanje podrške vršnjacima.

Za razliku od sličnih sigurnosnih programa koji se fokusiraju na prijetnje i ograničenja, program Budi internet genijalac ima i edukativnu ulogu, odnosno cilj mu je izgraditi vještine i osposobiti djecu, njihove roditelje i učitelje da surfaju internetom na što je to moguće odgovorniji i sigurniji način.