« Ožujak 2024 »

GOSTOVANJE UČENIKA PŠ SABORSKO U CENTRU ZA KULTURU I OBRAZOVANJE-SUSEDGRAD
Autor: Administrator , 25. 12. 2010.

Stigao je i taj dan koji smo svi nestrpljivo isčekivali.

Naime, učenike naše škole pozvali su planinari HPD Kapela, točnije gospodin Mladen, koji je ujedno i djelatnik u Centru za kulturu i obrazovanje –Susedgrad. Članovi HPD Kapela posjetili su dva puta Saborsko i tijekom posjeta načelnica općine im se pohvalila našim prošlogdišnjim igrokazom koji su učiteljice spremale s učenicima povodom Božićnih blagdana. Naša amaterska snimka ih je oduševila prvenstveno zbog toga što  igrokaz prikazuje  narodne Božićne običaje, pjesme i plesove Saborčanskog kraja prije 50-ak godina. Gospodin Mladen nas je kontaktirao u školi i tad su započeli detaljniji planovi oko našeg posjeta. Dogovorili smo se da to bude zadnji tjedan nastave u ovom obrazovnom razdoblju, kad smo završili sve svoje nastavne obveze, a i ovaj cijeli tjedan nam je tjedan pripreme i generalnih probi Božićne priredbe, koju isto prikazujemo i za naše drage roditelje u školi 23. 12. 2010. godine u deset sati.

U ponedjeljak, 20.12.2010.god. oko pola devet okupili smo se ispred škole: učenici od 1. do 4. razreda, roditelji: Marica Sertić, Nikola Hodak, Dražena Galović i Mirjana Sabljak, učiteljice, načelnica naše općine i domar škole. U autobus smo stavili sve rekvizite potrebne za igrokaz i u Božićnom duhu i raspoloženju krenuli u Zagreb. U Zagrebu nas je oko podne dočekao ljubazni gospodin Mladen koji nas je proveo kroz prostorije centra i upoznao s  ravnateljem centra koji nije skrivao oduševljenje našim dolaskom.. Tom prilikom smo im uručili prigodan dar-košara sa domaćim proizvodima koje su pripremile mame naših učenika.

Nakon upoznavanja, i ručka za sve nas, gospodin Mladen je proveo djecu kroz naselje, pokazao im školu, knjižnicu, vrtić…Nakon toga krenule su pripreme za nastup. Posložili smo rekvizite na pozornicu, obukle učenike u narodne nošnje. Oko 17 sati je počeo naš program pred 50-ak gledatelja. Učenici su tijekom nastupa bili izvrsni s obzirom da prvi puta nastupaju na nepoznatom terenu i pred tolikim auditorijem. Publika nije skrivala svoje oduševljenje, prekidala ih je pljeskom, a znali su se i nasmijati na pojedinim dijelovima igrokaza i na taj način davati podršku učenicima. Najponosnije na svoje učenike bile su njihove učiteljice, čiji su trud, napor i rad svi nazočni uočili i pohvalili.

Program je završio oko 18 sati. Učenici su se na zahtjev publike vraćali pjevati još nekoliko puta narodne pjesme. Nakon toga gospodin Mladen im je podijelio bombone i prigodne darove. Školi je darovao nekoliko književnih djela za našu malu knjižnicu. Članovi planinarskog društva Kapela, koji su također nazočili predstavi i bili oduševljeni viđenim, ponudili su nam pomoć u vidu prikupljanja književnih djela za našu malu knjižnicu kao i drugog materijala kojeg oni budu u mogućnosti prikupiti.

Nakon što smo se ugodno podružili s gledateljima i našim domaćinima krenuli smo put Saborskog, gdje smo stigli oko 22 sata.

S gospodinom Mladenom dogovorili smo ponovni susret kod nas u Saborskom za Ivanicu, gdje ćemo se truditi sve njih dočekati tako toplo i srdačno kako smo mi dočekani kod njih.

Ovaj odlazak u Zagreb ostat će nam u jako lijepom sjećanju.

Učiteljice PŠ Saborsko

Marija i Danijela