« Travanj 2024 »

Početak nove školske godine
Autor: Mario Jovković, 1. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

nastava u novoj školskoj godini 2020./2021. započet će u ponedjeljak, 7. rujna.

Vaša djeca, odnosno učenici naše škole, prvi dan nastave preuzet će nove udžbenike, radne bilježnice i ostale materijale koji su zajedno osigurali Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Općina Plaški. Osim toga, dobit će i po dvije zaštitne maske financirane od strane Karlovačke županije.

Prijevoz će biti osiguran kao i do sada, a učenici će prije ulaska u autobus morati dezinficirati ruke i staviti zaštitnu masku na lice.

Molimo Vas:

• da ne dolazite u pratnji djeteta/učenika ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperature [višu od 37,2° ispod pazuha], kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imate saznanja da su zaraženi s COVID-19,
  • da ne dovodite dijete/učenika u ustanovu ukoliko: - ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) - ima izrečenu mjeru samoizolacije - imate saznanja da je zaraženo s COVID-19.

Škola će provoditi mjere za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19. Učenici će se okupiti po razredima ispred škole te u pratnji učitelja ući u školu. Po ulasku u školu dezinficirat će ruke, potom se preobuti pa otići u svoju učionicu u kojoj će se odvijati većina nastave. Vodit će se briga o higijeni učenika, kao i o organizaciji prostora.

Molimo Vas da svi učenici sa sobom nose zaštitne maske ako im zatrebaju.

Učenici 1.-4. razreda trebaju voditi evidenciju vrijednosti dnevne izmjerene tjelesne temperature u bilježnici koju će potom razrednik provjeravati. Stariji učenici sami mjere tjelesnu temperaturu. Kao roditelji dužni ste izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije polaska u školu.

Ako se u školi posumnja na povišenu tjelesnu temperaturu djeteta, kao i na pojavu akutnih simptoma zarazne bolesti, djetetu će se izmjeriti temperatura. Ako se potom posumnja na razvoj simptoma, roditelji će u najkraćem roku morati doći po dijete nakon što ih Škola obavijesti.

Također, molimo Vas da se prije dolaska u školu najavite telefonom ili e-mailom budući da će se vršiti stroga kontrola ulaska svake osobe u školu.

Konačno, jedna od mjera Škole je obustava kabinetske nastave. Svaki će razred imati svoju učionicu iz koje će izlaziti samo na nastavu informatike te tjelesne i zdravstvene kulture.

Prehrana učenika održat će se kao i do sada, svaki će razred dobiti hranu u svoju učionicu.

Učenici 1.-4. razreda ostat će u dosadašnjim učionicama, a raspored za ostale je sljedeći:

5.a – kabinet engleskog jezika
6.a – kabinet hrvatskog jezika