« Travanj 2024 »

OŠTARIJE KUD Klek za Ivica Pintar 12.12.2014.
Autor: Sanja Draginić, 18. 12. 2014.

Oštarije, 12.12.2014., Vatrogasni dom ugostio je izvođače i goste, prijatelje Ivice Pintara gdje je održan humanitarni koncert. Vokalni ansambl KUD-a „Klek“ i folklorni ansambl KUD-a „Klek“ nazočnoj publici pružili su prvorazredan kulturni događaj i originalan adventski ugođaj svojim izvedbama božićnih i tradicionalnih pjesama i plesova. Ovoj humanitarnoj akciji pridružili su se mali zadrugari učeničke zadruge "Ča veliki, ča mali" prodajom svojih proizvoda, kao i udruga djece s posebnim potrebama "Radost". Prihod od ulaznica, darova i prodaje suvenira pridružen je onim novčanim sredstvima koja su protekli tjedan prikupili učitelji između sebe u OŠ Josipdol i područnim školama Tounj i Oštarije. Ukupno je sakupljeno i predano Sanji Draginić, razrednici Ivice Pintara, nešto preko 5000kn.

Tako je sve i počelo, s učiteljicom Sanjom Draginić koja se obratila ravnateljici Zorici Jurašić s potrebom pomoći učeniku, teško bolesnom, kojem je razrednica. Ravnateljica prihvaća prijedlog da se prikupljaju dragovoljni prilozi među učiteljima, ali i predlaže da se održi humanitarni koncert u prostorijama DVD-a Oštarije. Pošto i sama pjeva u VA KUD-a Klek predložila je svim članovima svoju zamisao humanitarnog koncerta koju su oni prihvatili bez razmišljanja, kao i folkloraši iz KUD-a.
Na koncert su došli učenici i učitelji, djelatnici OŠ Plaški na čelu s ravnateljem Vlatkom Kulićem i načelnikom općine Perom Damjanovićem. Ostvarenje ove priredbe pomogli su DVD Oštarije, škola Oštarije i općina Josipdol na čelu s načelnikom koji je također sa svojom obitelji bio gost koncerta. Svima hvala i onima koji rade u pozadini kao potpora ovome skupu, svima koji su donijeli kolače za počastiti i kuharici Ivanki za kavu i okrjepu.

Tko je Ivica Pintar? Ivica Pintar je dječak iz Plaškog, učenik osmog razreda OŠ Plaški koju je radosno pohađao kada su mu to dozvoljavale zdravstvene prilike ili terapije. Živi sa svojim roditeljima Kristinom i Zvonimirom. Od rođenja ima problema s hodanjem i za kretanje, nažalost, koristi kolica. Zadnjih mjeseci njegovo se stanje pogoršalo, ima problema s kostima i više nije u stanju biti u kolicima, već izričito mora mirovati u bolesničkoj postelji bilo da je u roditeljskom domu bilo da je u bolnici na terapijama.

Prikupljena novčana sredstva bit će uručena roditeljima kako bi pokrili bar jedan dio troškova oko skrbi za svoga Ivicu.

Još jednom svima hvala, no valja naglasiti da osim ove novčane pomoći, kolika god bila, ovaj nastup i program, ova kulturna manifestacija, treba u svima nama pobuditi i onu pravu humanost, tj. da mladoga Ivicu ponesemo u srcima i mislima, ta da ga utkamo u naše molitve koje ćemo s vjerom u što skorije ozdravljenje prikazati Bogu.

Ivice! Volimo te i brzo ozdravi!

Josip Anušić